40 pomysłów na własny mały biznes

 

25. Kursy pielęgnacji ogrodów 

Ogrody w Polsce w ostatnich latach przeszły prawdziwą metamorfozę. Polacy zainteresowali się ogrodnictwem na poważnie. Stało się ono sposobem aktywnego spędzania czasu, odreagowania stresu. Nie brak chętnych, gotowych zapłacić za naukę pielęgnacji drzew i krzewów oraz innych praktycznych umiejętności z zakresu prac ogrodniczych.

 

26. Korepetycje 

Do rozpoczęcia tego typu działalności nie trzeba mieć nawet lokalu, wystarczy zorganizować sieć korepetytorów, którzy świadczyć będą usługi w domach klientów. Nauczanie można także prowadzić przez internet. Jeżeli posiadamy lokal możemy oferować nie tylko lekcje indywidualne, ale także tańsze, w grupach.

 

27. Kursy językowe dla dzieci i dorosłych 

Zapotrzebowanie na tego typu usługi nie maleje i maleć nie będzie. Rodzice chcą, by ich dzieci jak najszybciej rozpoczęły naukę języka, szczególnie angielskiego a osoby dorosłe coraz lepiej zdają sobie sprawę jak wielkim atutem na rynku pracy jest dobra znajomość języków obcych, także tych egzotycznych.

 

28. Sklep internetowy 

Rynek cały czas w fazie rozkwitu, z roku na rok handel online rośnie. Założenie sklepu internetowego nie wymaga zatrudnienia webmastera lub programisty. Na rynku dostępnych jest wiele platform do sprzedaży internetowej, w tym także darmowych. Asortyment dowolny. Można nawiązać kontakt z zagranicznymi firmami, które nie mają jeszcze polskiego dystrybutora. Warto też spróbować sprzedawać polskie produkty zagranicznym klientom.

 

29. Naprawa komputerów i błędów w ich oprogramowaniu 

Popyt na tego typu usługi rośnie. Dzisiaj komputery są praktycznie we wszystkich domach, bardzo często każdy mieszkaniec ma swój własny. Napraw wymaga nie tylko sprzęt. Często dla laików problemem jest źle działający system i niepoprawnie zainstalowane programy lub sterowniki. Klientów można zdobywać przez blog internetowy z poradami komputerowymi.

 

30. Zajęcia ruchowe w grupach 

Świadomość jak ważny jest ruch dla naszego zdrowia i samopoczucia rośnie. Coraz więcej osób chce korzystać z jakiejś formy aktywności fizycznej. Zajęcia fitness, aerobik, pilates, spinning, joga – możliwości jest wiele. Rozpoczynając tego typu działalność można się wyspecjalizować, np. w organizacji zajęć dla cierpiących na nadwagę i otyłość, którzy nie będąc skrępowani obecnością osób szczupłych tym chętniej z takiej możliwości skorzystają.

31. Siłownia dla kobiet

Jest wiele pań, które chętnie skorzystałyby z zajęć na siłowni. To, co powstrzymuje większość z nich to wcześniejsze negatywne doświadczenia, przykre zaczepki, niechciane spojrzenia i ogólne poczucie dyskomfortu spowodowane byciem często jedyną kobietą wśród grupy mężczyzn. Na zachodzie siłownie i kluby fitness tylko dla kobiet są bardzo popularne. Moda ta szybko przyjmuje się także w Polsce.

 

32. Uprawa ziół 

Polska jest jednym z największych producentów ziół w Europie, a one same cieszą się renomą. Zapotrzebowanie stale wzrasta, nie tylko w produkcji masowej, ale także wśród klientów indywidualnych. Branże najbardziej zainteresowane skupem tego surowca to przemysł farmaceutyczny, kosmetyczny i spożywczy.