40 pomysłów na własny mały biznes

 

9. Wczasy odchudzające

Nadwaga i otyłość to rosnący problem także w Polsce, szczególnie wśród dzieci. Dziś mówi się wręcz o epidemii. Osoby, które same z nadmiarem kilogramów nie mogą sobie poradzić, chętnie korzystają z tego rodzaju ofert. Odchudzanie przy wsparciu grupy, z dala od domu pozwala im w krótkim czasie zrzucić część nadwagi. Wczasy lub obozy odchudzające organizuje się zarówno dla dorosłych, jak i dzieci i młodzieży.

 

10. Franczyza

Model biznesowy, którego największą zaletą jest bezpieczeństwo. Działalność oparta jest o już istniejącą, silną markę, której zależy, by nam się powiodło. Franczyzodawca oferuje swoje wsparcie, wiedzę techniczną i gotowy plan biznesowy. Praktycznie nie istnieją ograniczenia, jeśli chodzi o branżę. Wszystko zależy od naszego kapitału, zainteresowań i potrzeb rynku.

11. Przedszkole lub domowy żłobek 

Nie trzeba do prowadzenia tego rodzaju działalności mieć specjalnych kwalifikacji czy wykształcenia. Najważniejszy jest spełniający normy lokal. Rodzice coraz chętniej umieszczają swoje dzieci w tego typu placówkach, choćby ze względu na to, że maja one tam codzienny kontakt ze swoimi rówieśnikami, a nie tylko z osobami dorosłymi w domu.

 

12. Produkcja gadżetów i dekoracji 

Zapotrzebowanie na tego typu produkty jest przez cały rok z okazji różnych uroczystości i wydarzeń. Imprezy firmowe, śluby, wesela, wieczory kawalerskie, wieczory panieńskie, baby shower, przyjęcia urodzinowe, wydarzenia sportowe, święta państwowe i religijne, sylwester. Dużo zależy od kreatywności producenta, jego umiejętności obserwowania i reagowania na pojawiające się trendy.

 

13. Handel domenami internetowymi

Dziś, gdy większość najbardziej popularnych końcówek domen jest już zajęta, warto inwestować w domeny z nowymi rozszerzeniami. Są one potencjalną żyłą złota, gdyż nikt tak naprawdę nie jest w stanie przewidzieć, co stanie się na rynku, kiedy wyczerpią się końcówki .com, .org czy .pl. Warto także kupować domeny na rynku wtórnym i czekać na nabywcę, który za dużo większą cenę zechce je od nas odkupić.

 

14. Projektowanie i aranżacja wnętrz 

Do prowadzenia tego typu usług nie są potrzebne uprawnienia, ale wiedza i zmysł estetyczny. Ważna jest także umiejętność współpracy z klientem w celu zrozumienia jego potrzeb i ograniczeń finansowych. Konsultacji można udzielać także przez internet, co zwiększa szansę na zdobycie klienta poza naszą lokalizacją oraz sprawia że usługi są tańsze, a więc potencjalnie więcej osób zechce z nich skorzystać.

 

15. Serwis internetowy 

W przeszłości, by wydawać własną gazetę potrzebna była drukarnia, kolporter, punkt sprzedaży. Dzisiaj wystarczy komputer, łącze internetowe, domena i serwer. Osoby początkujące mogą zacząć na darmowych platformach blogowych. Tematyka jest dowolna – od biznesu, zdrowia po naukę, sport, modę czy technikę. Sposoby zarabiania to programy afiliacyjne, serwis reklamowy Google, a z czasem gdy strona dysponować będzie dużym ruchem – indywidualne umowy z reklamodawcami.

 

16. Opieka nad dziećmi 

Usługi te to nie tylko opieka nad maluchami podczas pracy rodziców, ale także gdy chcą oni wyjść wieczorem lub gdzieś na parę godzin wyjechać. Dlatego do tego typu działalności warto zorganizować sieć opiekunek, w tym studentek i innych osób, które są dyspozycyjne w różnych godzinach.