40 pomysłów na własny mały biznes

 

33. Kursy komputerowe 

Dzisiejsza młodzież podstaw informatyki uczy się w szkole. Jednak dużej liczbie osób dorosłych, przede wszystkim ludziom starszym wiedza ta jest zupełnie obca. Dla części z nich nawet internet stanowi tajemnicę. Wielu chętnie zmieniłoby tą sytuację i chętnie skorzystało z możliwości nauki. Kursy mogą dotyczyć obsługi komputera, korzystania z internetu, tworzenia grafiki komputerowej, projektowania stron internetowych czy podstaw programowania.

 

34. Wypożyczalnia sukien 

Jest wiele okazji w życiu, które należy podkreślić odpowiednim strojem – śluby, wesela, studniówki, bale. Usługa tego typu umożliwia klientkom ubranie się w suknie, na których kupno albo nie byłoby ich stać, albo byłby to nieopłacalny wydatek. W ofercie znajdować się mogą zarówno markowe produkty, jak i stroje szyte na indywidualne zamówienie. Działalność można prowadzić przez internet. Klientka na stronie internetowej wybiera kilka sukien, które są dostarczone do jej domu do przymierzenia, a następnie odbierane.

 

35. Złota rączka 

Na rynku istnieje ogromne zapotrzebowanie na usługi tego typu. Usuwanie usterek, naprawy hydrauliczne, elektryczne, ślusarskie, stolarskie. Dobrym pomysłem jest stworzenie sieci fachowców z różnych branż. Także tych, którzy zajmują się wykończeniem i remontem wnętrz. Klienci zamówienia na usługę mogą składać poprzez stronę internetową, umawiając się w dogodnych dla obu stron godzinach.

 

36. Sprzedaż na eBay lub Allegro 

Sprzedaż produktów poprzez platformy handlowe jest nie tylko najtańszym sposobem prowadzenie handlu, ale także pozwalającym dotrzeć do klientów na całym świecie. Warto zastanowić się jakimi polskimi produktami niedostępnymi za granicą lub zagranicznymi niedostępnymi w Polsce mogliby być zainteresowani potencjalni klienci. W ten sposób można znaleźć swoją niszę w rynku i w szybki sposób zacząć zarabiać przyzwoite pieniądze.

 

37. Szycie i sprzedaż kostiumów dla dzieci 

Dzieci od maleńkości uczestniczą dziś w imprezach towarzyskich organizowanych specjalnie dla nich – balach przebierańców, tematycznych przyjęciach urodzinowych, Halloween. Rynek produktów dla najmłodszych stale rośnie. Jest to trend światowy. Prowadzenie handlu przez internet i wykorzystanie do tego platform handlowych typu eBay ułatwia sprzedaż produktów za granicą za cenę dużo wyższą, niż byłoby to możliwe w Polsce.

 

38. Codzienne zakupy na telefon 

Wiele osób z różnych powodów nie jest w stanie samemu dokonywać zakupów: pracują, są chore, opiekują się małym dzieckiem. Oczywiście część rzeczy można zamówić przez internet, ale niesie to pewne ograniczenia, bo albo lokalny market nie ma wszystkich artykułów, albo dostawa jest tylko na terenie miasta, a omija przedmieścia. Często też potrzebujemy rzeczy z różnych branż, do zakupu których konieczna jest wizyta w kilku sklepach. Dlatego nie powinno być problemu ze znalezieniem chętnych na tego typu usługę.

 

39. Metamorfozy 

Usługa nie tylko dla kobiet, ale także dla mężczyzn i par. Dla ludzi, którzy na skutek sytuacji życiowej zaniedbali swój wygląd. Dla osób, których obecny wizerunek nie odpowiada pracy do której aplikują. Dla tych wszystkich, którzy chcą coś zmienić w swoim życiu. Działalność prowadzona może być w studio lub w domu klienta. Podstawowy zespół stanowić powinni fryzjer, wizażysta, stylista i ewentualnie fotograf, który przemianę uwieczni.

 

40. Biuro rachunkowe 

Nie ma już obowiązku posiadania wyższego wykształcenia kierunkowego, zdania egzaminu państwowego, nie trzeba też mieć certyfikatu księgowego Ministerstwa Finansów, by tego typu usługi prowadzić. Klientów warto szukać poza dużymi metropoliami w gminach wiejskich i miejsko-wiejskich, gdzie rynek jest mniej nasycony.